Potencijali korištenja obnovljivih izvora energije u ruralnim područjima

U srijedu 19. ožujka 2014. g. završila je edukacija o potencijalima obnovljivih izvora energije podjelom certifikata polaznicima. Na radionici su sudjelovali predstavnici partnera iz Bosne i Hercegovine, predstavnici partnera iz Republike Hrvatske, te predstavnici općine Nijemci. Cilj edukacije je povećati svijest građana o važnosti korištenja obnovljivih izvora energije, te mogućnostima korištenja istih. U okviru edukacije posjećena su dva objekta za proizvodnju električne energije iz obnovljivih izvora, solarnu elektranu instaliranu na poduzeću Grad- Export u Vinkovcima i bioplinsko postrojenje na poljoprivrednoj zadruzi Osatine. Zahvaljujući ljubaznim domaćinima elektrana, polaznici edukacije mogli su vidjeti primjere dobre prakse u korištenju obnovljivih izvora energije.