Javna tribina na 12. Vinkovačkom jesenskom sajmu gospodarstva i obrtništva u okviru 49. Vinkovačkih jeseni

U okviru 12. Vinkovačkog jesenskog sajma gospodarstva i obrtništva, a u sklopu manifestacije 49. Vinkovačkih jeseni, općina Nijemci, zajedno s projektnim partnerima, je 19.09.2014. organizirala javnu tribinu pod nazivom „Korištenje obnovljivih izvora energije u ruralnim područjima“.

Javna tribina je organizirana kao dio EU projekta PROGRES, kojeg provodi Općina Nijemci, zajedno s prekograničnim partnerima, Udruženjem za razvoj NERDA iz Tuzle, a financira Europska unija kroz IPA Program prekogranične suradnje HR – BiH. Ovom prilikom je predstavljan projekt PROGRES, njegovi dosadašnji rezultati kako u Hrvatskoj tako i u BiH. Predstavljeno je iskustvo Hrvatske u korištenju obnovljivih izvora energije,LAG Bosutski niz kao i rezultati Studije potencijala obnovljivih izvora energije na području Lokalne akcijske grupe Bosutski niz, izrađene u okviru projekta.