Obilježavanje Međunarodnog dana promatranja ptica

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana promatranja ptica, 01.10.2014. godine (srijeda) projektni tim projekta Centar za promatranje ptica Nijemci zajedno sa partnerima: Javnom ustanovom za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Vukovarsko-srijemske županije i Turističkom zajednicom općine Nijemci u suradnji sa OŠ Ivan Kozarac Nijemci organizirao je prigodni program za djecu osnovnoškolske dobi. Nakon prezentacija o Mladim čuvarima prirode i vrstama ptica na našem području organizirana je vožnja brodom i promatranje ptica na Bosutu.

Aktivnost se veže na projekt Centar za promatranje ptica Nijemci koji provodi Općina Nijemci a sufinanciran je u okviru Operativnog programa Regionalna konkurentnost 2007.-2013. Od ukupne vrijednosti projekta 1.222.904,95 eura, EU sufinanciranje iznosi 999.835,84 eura ili 81,75% dok ostatak financira Općina Nijemci. Provedba projekta će trajati 18 mjeseci. Partneri na projektu su Turistička zajednica općine Nijemci te Javna ustanova za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Vukovarsko-srijemske županije.