Potpisan partnerski sporazum Općina Nijemci - VURA

Na sastanku održanom 23.ožujka 2016. godine u Nijemcima, kojem su prisustvovali gradonačelnik grada Vukovara Ivan Penava, prof., direktor Razvojne agencije Vukovar d.o.o., Davor Foriš, dipl. ing. i načelnik općine Nijemci, Ivica Klem potpisan je Partnerski sporazum između Razvojne agencije Vukovar d.o.o. i općine Nijemci.

Partnerskim sporazumom objedinjene su aktivnosti koje će se provoditi s ciljem razvoja partnerstva na potencijalnim zajedničkim projektima, razvoja gospodarske, društvene i kulturne suradnje između općine Nijemci i grada Vukovara te partnerskog nastupa prema trećim stranama u aktivnostima od zajedničkog interesa.

Tijekom sastanka razmatrali su se postojeći potencijali općine Nijemci i grada Vukovara te potrebe gospodarstva, subjekata društvenog i kulturnog života. Razmatrano je organiziranje raznih aktivnosti za poticanje razvoja gospodarstva i stvaranja gospodarskih veza te ostalih aktivnosti za poticanje osmišljavanja budućih projekata koji će doprinositi cjelokupnom razvoju grada Vukovara i općine Nijemci.