OBILJEŽENA 26. GODIŠNJICA "DANA SJEĆANJA"

17. studenog u Nijemcima obilježena je 26. godišnjica "Dana sjećanja" na sve stradele u Domovinskom ratu. Kolona sjećanja krenula je ispred općinske zgrade do mjesnog groblja.

Na mjesnom groblju su predstavnici županije zajedno sa zamjenikom župana, Josipom Dabrom, načelnikom općine Vjekoslavom Belajevićem, brigadirom Draganom Pondeljakom, predstavnicima vojske, policije, udrugama proizašlim iz domovinskog rata  te roditeljima poginulih položili vijence i zapalili svijeće, te na taj način odali počast svim poginulim i nestalim braniteljima.  S nekoliko prigodnih riječi prisutnima se na mjesnom groblju obratio ratni vojni zapovjednik 109. brigade Josip Matić. Potom je župnik Branimir Mađarac predvodio  zajedničku molitvu. Svi prisutni uputili su se u mjesnu crkvu sv. Katarine, u kojoj je služena sveta misa za sve stradale i nestale  branitelje i civile  u Domovinskom ratu. Nakon svete mise upriličen je prigodni domjenak u pastoralnom centru.