OBILJEŽAVANJE 26. GODIŠNJICE PRVE VELIKE RAZMJENE LOGORAŠA SRPSKIH KONCENTRACIJSKIH LOGORA

Dana 22. svibnja 2018. godine s početkom u 10:00 sati započelo je obilježavanje 26. godišnjice prve velike razmjene logoraša srpskih koncentracijskih logora.

U spomen parku „MLADOST“ u Lipovcu predstavnici općine, županije, gradova, ministarstva, te bivši logoraši odali su počast svim bivšim zatvorenicima srpskih koncentracijskih logora.

Svi bivši zatvorenici srpskih koncentarcijskih logora složili su se, kako danas slave svoj drugi rođendan, jer prije 26. godina baš na ovom mjestu u Lipovcu za njih je počeo novi život na slobodi.

Poruka koju su svi govornici jednoglasno izrekli, jeste jedno veliko hvala svima onima koji su branili i na kraju krajeva svoj život položili na oltar domovine.

Kratkom molitvom za poginule, pokojne i sve one koji se još vode kao nestali hrvatski branitelji završilo je u Lipovcu obilježavanje 26. obljetnice prve velike razmjene logoraša.