POTPISANI UGOVORI O DODJELI STIPENDIJA


Danas, 04. siječnja 2019. godine u uredu Općinskog načelnika Općine Nijemci, upriličeno je svečano potpisivanje Ugovora o dodjeli stipendija za akademsku godinu 2018./2019.
Tom prigodom, Općinski načelnik Općine Nijemci, Vjekoslav Belajević potpisao je 13 ugovora o dodjeli stipendija.

Uvažavajući osnovne kriterije za dodjelu stipendija studentima - nadarenost, prosjek ocjena, socijalni status, posebno su bodovani studenti koji se obrazuju na studijima navedenim u preporuci za obrazovnu upisnu politiku i politiku stipendiranja Hrvatskog zavoda za zapošljavanje za godinu raspisanog natječaja. Osim stipendija Općina Nijemci je za akademsku godinu 2018./2019. dodijelila i 8 potpora studentima, te 7 potpora srednjoškolcima  s prebivalištem na području Općine Nijemci, koji su smješteni u đačkim domovima. U Proračunu Općine Nijemci za 2019. godinu, za stipendije, potpore studentima i potpore srednjoškolcima smještenim u đačkim domovina planirano je 250.000,00 kuna.