TEHNIČKO ODRŽAVANJE PROMETNICA NA PODRUČJU OPĆINE NIJEMCI (naselje Banovci)

Dana 14. listopada 2019. godine potpisan je ugovor sa izvođačem radova za projekt Tehničko održavanje prometnica na području Općine Nijemci (dio Školske ulice i odvojak Ulice Marka Oreškovića u naselju Banovci).

Projekt je to koji je prošao na natječaju Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije,  Program za poboljšanje infrastrukture na područjima naseljenim pripadnicima nacionalnih manjina u 2019. godini.
Općini Nijemci dodijeljena su sredstva za projekt Tehničko održavanje prometnica na području Općine Nijemci (dio Školske ulice i odvojak Ulice Marka Oreškovića).
Iznos sufinanciranja Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije je 150.000,00 kn, a ostatak sredstava osigurano je iz proračuna općine Nijemci.
Kroz projekt su obnovljene dvije prometnice (Školska ulica i Ulica Marka Oreškovića) u naselju Banovci duljine 458,02m1, postavljena posteljica, tampon-tucanik i asfalt, te saniran okoliš.