MOGUĆNOSTI U TURIZMU ZA ŽENE U SRIJEMU (SWOT)

PROGRAM:

IPA IV Razvoj ljudskih potencijala

Žene na tržištu rada

TRAJANJE PROJEKTA:

Studeni 2010. – Studeni 2011.

OPĆI CILJ:

Poduprijeti žensko poduzetništvo u turizmu i omogućiti ženama da kroz turizam aktivnije sudjeluju na tržištu rada. Projektom se promovira pozitivna slika o samozapošljavanju i poduzetništvu u turizmu kroz niz edukacija i savjetovanja slijedeći primjere najbolje prakse u našem okruženju kao i širom Hrvatske.

Ciljne skupine su žene iz ruralnih područja, od 30 do 50 godina starosti, koje žive na području Grada Iloka te općina Tovarnik, Nijemci, Tompojevci i Lovas kao i udruge žena koje djeluju na tom području.

VRIJEDNOST PROJEKTA:

Ukupna vrijednost projekta: 135.654,85 EUR

Nositelj projekta: Grad Ilok

Partneri: Općina Tovarnik, Nijemci, Tompojevci i Lovas, Ured za međunarodnu suradnju TINTL, Društvo „Hrvatska žena“ Tompojevci, Udruga žena i vino Ilok-Kutjevo, Udruga žena Općine Nijemci „Sveta Katarina“